Co se u nás děje

Čistá Vysočina

Tradiční akce "Čistá Vysočina", kterou organizuje kraj Vysočina, proběhla dnes s žáky 6. ročníku. Cestou z Polničky na Pilák děti nasbíraly 3 pytle odpadu, potom je čekala zasloužená odměna v cukrárně a cesta zpět. Dobrá zpráva je, že odpadu je rok od roku méně. Jen tak dál..

zveřejněno: 17.04.2024

Model dýchací soustavy

V přírodopisu osmáci vyrobili model dýchací soustavy, pochopili způsob pohybu plic (souvislost s fyzikou - tlakem) a porovnávali počet dechů před a po vyběhnutí schodů. A hodnocení žáků: bavilo mě to, spolupracovali jsme, naučil jsem se, jak fungují plíce, ...

zveřejněno: 16.04.2024

Turnaj ve fotbalu

16.4. proběhl turnaj ve fotbalu na žďárském fotbalovém stadionu. Turnaje se zúčastnilo 7 družstev, tým z Polničky po vydařeném výkonu ve skupině a dvou smolných prohrách na penalty v semifinále a v zápase o 3. místo skončil 4.!

zveřejněno: 16.04.2024

Střípky z výuky - 6. ročník - Tři sestry

Chceme si vypěstovat vlastní luštěniny (a možná i něco víc), a tak jsme se rozhodli vyzkoušet metodu Tři sestry nebo také Indiánský trojboj. Nejprve jsme vytyčili políčka, poté zkypřili půdu a nakonec zaseli první plodinu - kukuřici.

zveřejněno: 15.04.2024

Střípky z výuky - 3. ročník - Toy

Myšlenkové mapy v angličtině v 3.třidě. Děti vybíraly, zapisovaly své hračky a pomocí tabletů překládaly do angličtiny.

zveřejněno: 14.04.2024

Střípky z výuky - 6. ročník - fyzika

Měření teploty půdy digitálním teploměrem a směsi ledu a soli laboratorní "rychloběžkou", to byla náplň hodiny fyziky v 6. třídě. Kromě zopakování postupů a principů měření teploty měli žáci možnost porovnat efektivitu měření a skutečnost se svými odhady a očekáváními. Uvědomili si, že ani měření teploty není tak jednoduché, jak by se mohlo zdát.

zveřejněno: 11.04.2024

Zápis do 1. třídy

Tradičně jedna z nejmilejších školních událostí! Dnes jsme přivítali 17 předškoláčků i s jejich rodiči a někdy i prarodiči. Program spojený s jednoduchými úkoly připravili s šikovnými dětmi z 5. třídy všichni pedagogové z 1. stupně. Bylo to moc pěkné odpoledne v milé a přátelské atmosféře. Velké díky všem a těšíme se.

zveřejněno: 10.04.2024

Zápis - rozhodnutí

Rozhodnutí o přijetí uchazečů k základnímu vzdělávání v ZŠ Polnička

zveřejněno: 10.04.2024

Okresní kolo ve šplhu

Dnešní skvělé výsledky v okresním kole ve šplhu! Děcka, gratulujeme k medailím a díky, že šíříte dobré jméno naší školy!

zveřejněno: 09.04.2024

Finanční gramotnost - 6.,7.,8. ročník

Opět po roce milá a velmi přínosná interaktivní výuka. Odborníci do škol! Dnes velké díky paním bankéřkám z Brna.

zveřejněno: 09.04.2024

KvíZOOvání

Žáci, kteří nejlépe zodpověděli otázky ve školním kole kvíZOOvání, se dnes zúčastnili soutěžního kola přímo v jihlavské Z00.

zveřejněno: 05.04.2024

Můj jarní zážitkovník

MŮJ JARNÍ ZÁŽITKOVNÍK - projekt - prvouka v 2. a 3. ročníku. Dnes jsme zasadili strom,poslouchali ptačí zpěv, pojmenovali 3 jarní kytičky a vyhřáli se na sluníčku. Nakonec jsme malovali květiny křídami na chodník. 14.4. - pokračování projektu - při plnění dalších úkolů našeho projektu Můj jarní zážitkovnik s pozorováním hmyzu lupou.

zveřejněno: 04.04.2024

Házená

4. dubna naši házenkáři odehráli 4. turnaj ve Žďáře nad Sázavou. V tomto turnaji obsadili 6. a 11. místo. Všem dětem děkujeme za reprezentaci školy a velké nadšení pro hru.

zveřejněno: 04.04.2024

Kulturní minimum - 7., 8., 9. ročník

Dnešní poslední kulturní minimum pro starší děti - Malý princ - Činoherní studio města Ústí nad Labem. Hra o tom, že všichni dospělí byli kdysi dětmi, i když většina z nich na to už zapomněla.

zveřejněno: 03.04.2024

Aprílová škola

Aprílová škola se velmi vydařila! Rodiče, kteří se přihlásili a podělili se s námi o své znalosti, zkušenosti a dovednosti, byli prostě skvělí a patří jim velký dík! Poděkování a pochvala náleží i dětem, které si také připravily výuku a zpestřily tak spolužákům vyučovací hodiny.

zveřejněno: 02.04.2024

Velikonoce za dveřmi - 1. stupeň v Hlinsku

Na velikonoční zvyky předků, jejich chaloupky, život ševců, tkalců, hrnčířů i hračkářů se 1. stupeň vydal do Betléma Hlinsko. Dětem se líbily dřevěné hračky a jejich velikonoční zdobení místností.

zveřejněno: 27.03.2024

Střípky z výuky - 5.ročník