Co se u nás děje

Velikonoce za dveřmi - 1. stupeň v Hlinsku

Na velikonoční zvyky předků, jejich chaloupky, život ševců, tkalců, hrnčířů i hračkářů se 1. stupeň vydal do Betléma Hlinsko. Dětem se líbily dřevěné hračky a jejich velikonoční zdobení místností.

zveřejněno: 27.03.2024

Střípky z výuky - 8. ročník - Public speaking

Public speaking a role-play na téma "U lékaře". Naprosto skvělé výkony všech zúčastněných.

zveřejněno: 25.03.2024

Střípky z výuky - 7. ročník - Přírodopis

Blíží se Velikonoce - v 7. ročníku pozorujeme vejce a jeho stavbu

zveřejněno: 24.03.2024

Střípky z výuky - 1. ročník - měsíc knihy

Měsíc knihy v 1. ročníku - setkaní s nejoblíbenějšími knížkami.

zveřejněno: 22.03.2024

Aprílová škola

Rádi bychom i letos pokračovali v tradici tzv. APRÍLOVÉ ŠKOLY. Tentokrát připadne 1. duben na Velikonoční pondělí, proto naši akci uskutečníme až v úterý 2. 4. 2024.

zveřejněno: 22.03.2024

Rezervace času na zápis do 1. třídy

Vážení rodiče, časové okénko k zápisu si můžete rezervovat zde na stránkách v záložce základní škola.

zveřejněno: 21.03.2024

Střípky z výuky - 6. ročník

VÝTVARNÁ VÝCHOVA - prožitkové tvoření na téma renesance. Inspirace - Michelangelo Buonarroti. Povídání o Sixtýnské kapli, míchání barev, malování vleže. Cílem hodiny byl zážitek z malování.

zveřejněno: 21.03.2024

Zdravé zoubky

Preventivní program v 1. ročníku. Díky DM drogerie za poskytnuté pomůcky.

zveřejněno: 20.03.2024

Předškolička

Návštěva z nejmilejších - předškoláčci z MŠ v 1. třídě. Bylo to moc pěkné setkání. Starší kamarádi se moc snažili a byli těm mladším úžasnou oporou. Předškoláčci brzy odhodili prvotní ostych a u fotbálku už si s ostatními pěkné zařádili!

zveřejněno: 19.03.2024

Vynášení Morany

Děti z 1. stupně a 9. třídy - patroni prvňáčků si dnes užily společnou akci. Nejdříve si z proutků vytvořily malé Moranky, pak společně v zahradě za školou našly velkou strašidelnou figuru Morany s navlečenými prázdnými šnečími ulitami kolem krku. Přivolaly písničkou Vesnu - symbol jara a nakonec průvodem vyprovodily symbol zimy až na dolní konec na mostek přes Sázavu a poslaly ji po vodě ze vsi pryč.

zveřejněno: 15.03.2024

Zápis do 1. třídy

Zápis proběhne 9. dubna 2024 mezi 13. a 17. hodinou. Zápis je organizován za osobní přítomnosti rodičů i dětí. Potřebné formuláře, které najdete na stránkách školy, odevzdají rodiče u zápisu, dále předloží k nahlédnutí rodný list dítěte a svůj občanský průkaz.

zveřejněno: 15.03.2024

Střípky z výuky - 2. a 3. třída Prvouka

Skupinová práce v prvouce na téma živá příroda - ve 2.a 3.ročníku - domácí, volně žijící živočichové. Práce ve skupinách, sdílení poznatků, přiřazování slov k obrázkům a plnění úkolů.

zveřejněno: 14.03.2024

Divadlo 7.,8.,9. ročník

Válka profesora Klamma - aktivní divadelní představení pro 7.,8. a 9. ročník dnes ve žďárském divadle. Po neštastné události na gymnáziu vyhlásí žáci profesoru Klammovi válku mlčením. Podaří se mu obhájit své zásady, svoji pravdu i nevinu?

zveřejněno: 12.03.2024

Karneval

KARNEVAL - ten nejlepší v okolí je vždycky v Polničce - bohatá tombola, občerstvení, dobrá hudba, tanec, program,... Velké díky aktivním organizátorům ze spolku SRPDŠ, sponzorům, všem, kteří připravili program i všem , kteří si přišli užít veselé odpoledne s dětmi.

zveřejněno: 10.03.2024

Družinové tvoření

Dárek k svátku MDŽ - výroba balzámku na rty s různými vůněmi. Děti vyráběly balzámek, tvořily etikety a rozdaly maminkám.

zveřejněno: 08.03.2024

Den otevřených dveří

Dopolední návštěvy výuky, odpolední prohlídky školy, tvořivé dílničky, ukázka nově zrekonstruovaných prostor, prezentace projektu úpravy okolí školy, tradiční kavárna s dobrotami od našich zaměstnanců a nakonec zajímavá beseda. Díky všem, kteří den připravili, průvodcům školou, paní Renatě Jaré z PPP v Zr i všem návštěvníkům. Snad se vám u nás líbilo!

zveřejněno: 06.03.2024

Přírodní vědy zblízka

Žáci 2. stupně měli možnost si vyzkoušet na vlastní kůži fyzikální zákonitosti díky výstavě Divy fyziky Regionálního muzea na Tvrzi ve Žďáru nad Sázavou.

zveřejněno: 05.03.2024

Sběr pomerančové a citronové kůry

Naše škola se podílí na sběru usušené pomerančové a citronové kůry. Žáci ji mohou nosit do školy paní učitelce Judové do 31. března.

zveřejněno: 23.02.2024