Bramboriáda na 1.stupni

Celý den byl jen o bramborách, jak se pěstují, jak se zpracovávají, jak se vaří a jak se konzumují :)

Děti se společně sešly v podkrovních prostorách školy, kde jim byl promítnut film o vzniku brambor a o možnosti, jak jdou brambory pěstovat a nejen na polích.

Poté byly rozděleny do 4 skupin a ve 4 dílnách tvořily v oblastech českého jazyka, matematiky, hudební výchovy, výtvarné výchovy a přírodovědy.

Po velké přestávce se všichni shromáždili v jídelně, kde mohli ochutnat staročeské jídlo Brambory na loupačku s mlékem. Děti si samy oloupaly vařené brambory, byly moc šikovné, svačinka jim chutnala.

V závěru projektového dne proběhla sportovní aktivita na školním hřišti. Spolužáci z 9. ročníku si připravili stanoviště, kde si děti měly možnost zasoutěžit s bramborami.

K pátečnímu obědu jim pani kuchařky připravily Bramborový guláš.

zveřejněno: 07.10.2022