DĚJEPISNÁ OLYMPIÁDA

11.11.2019

Školní kolo 49. ročníku olympiády z dějepisu je za námi. Svoje znalosti a dovednosti si poměřilo 8 žáků 8. a 9. třídy. Dlouhé století se loučí (1880-1920) – takové je téma letošního ročníku této soutěže. Soutěž zaznamenala velké změny ve způsobu zadání řešených úkolů. Soutěžící prokazovali nejen svoje historické znalosti, ale i dovednosti v práci s textem. V nevýhodě byli žáci 8. třídy, kteří toto učivo dosud neprobírali a vycházeli ze svých znalostí z domácí četby nebo ze svého vlastního zájmu o historii. Patří jim poděkování za odvahu.

A jak to dopadlo: z osmi účastníků byli čtyři úspěšní řešitelé, první dva budou školu reprezentovat v kole okresním.

Sára Blažíčková

Veronika Zlesáková

Ondřej Veselý

Nicholas Čížek

Všichni si zaslouží velké poděkování za snahu udělat něco navíc, gratulace si zaslouží úspěšní řešitelé a přání hodně štěstí při reprezentaci naší školy v okresním kole náleží postupujícím.

Mgr. Stanislava Tomková