Doplňující informace k plánovanému otevření školy pro žáky 1. stupněDatum konání:
13.5.2020

Vážení rodiče,

chtěla bych Vám sdělit některé doplňující informace k plánovanému otevření školy pro žáky 1. stupně od 25. 5. Po obdržení manuálu MŠMT vydaného 2. 5., jsem Vám jej vložila pro Vaši informaci na webové stránky školy, abyste se s ním mohli seznámit. Tento manuál není ničím jiným, než doporučením MŠMT ředitelům a odpovědnost za provedené kroky půjde výhradně za řediteli, pokud po zrušení nouzového stavu nevydá vláda nějaké závazné opatření či vyhlášku. Pak bych byla povinna se jimi řídit a odpovědnost by šla za státem. Momentálně je v platnosti od 11. 5. 2020 Usnesení vlády České republiky č. 491, které nijak neukládá ředitelům povinnost otevírat školu, kromě přípravy žáků 9. ročníku na přijímací zkoušky. Závazné pokyny lze hledat pouze na stránkách vlády ČR. Já se pokusím, na základě vlastního rozhodnutí, naši školu připravit na otevření pro děti 1. stupně od 25. 5. 2020, protože si sama přeji, abychom se vraceli k normálnímu životu, a to, že děti chodí do školy, učitelé, rodiče a ostatní do práce, za normální považuji. Chci Vás pouze upozornit, že pokud nepůjde vše optimálně nastavit, nebo to nebude fungovat, případně obdržím nějaké stížnosti na formu zajištěných podmínek, mohu školu podle stávající legislativy opět zavřít. Prosím Vás tedy, abyste byli připraveni, že okolnosti se mohou do termínu otevření i po něm měnit, abyste s tím počítali a nebyli jste tím překvapeni. Sledujte prosím informace na webových stránkách v aktualitách a v případě nejasností mně volejte (776 888 990), nebo pište (reditelstvi@zspolnicka.cz).

Zároveň prosím všechny, kteří zatím závazně nepotvrdili, zda dítě do školy nastoupí, nebo ne, aby se mi rozhodně nejpozději do 18. 5. 2020 ozvali. Prvotní zjišťování zájmu bylo pouze orientační. Konečný počet závazně přihlášených dětí bude mít vliv na uspořádání skupin (zatím lze jen do 15 dětí) a přinese pro nás řadu úkolů jak personálních, tak technických. Váš velký zájem o návrat dětí do školy a slova o tom, jak už se těší, nám dělají velikou radost! Všechny děti srdečně zdravím a také se na ně ve škole těšíme!

Na tuto situaci nikdo z nás nebyl připraven, řada věcí probíhá postupně a je doprovázena stálými změnami. Je nutné pokyny z ministerstev právně ověřovat a někdy původní rozhodnutí i upravovat, či měnit. A navíc 17. 5. by měl končit nouzový stav…

Pro mě, pro zaměstnance školy, pro Vás i pro děti to samozřejmě představuje stres, ale je nutné snažit se o klidný přístup, aby nás současné mimořádné období co nejméně poznamenalo.

Děkuji Vám za spolupráci, pochopení a doufám v co nejklidnější budoucí dny.

S pozdravem Romana Chlubnová