Evropský den jazykůDatum konání:
20.9.2019

Každoročně si v naší škole připomínáme Evropský den jazyků (26. 9.) a s ním i důležitost jazykového vzdělávání a jazykovou různorodost.

Letos jsme využili obrovských cestovatelských zkušeností a  nevšedních  zážitků pana Davida Čermáka ze země v jižní Asii, kam jezdí turisté především zdolávat  osmitisícové velikány, ale kam pan David odjel jako dobrovolník pomáhat tamějším lidem a hlavně dětem –  stavět školu. Během velmi zajímavé besedy se naši žáci dozvěděli spoustu informací o Nepálu, hlavním městě  Káthmándú, o životě a mentalitě lidí, o školním vzdělávání nepálských dětí, ale viděli také autentické snímky po ničivém zemětřesení, které Nepál v dubnu 2015 postihlo a které David Čermák na vlastní kůži zažil. 

Páteční beseda naše žáky obohatila nejen o zeměpisné znalosti, ale i o nezištný lidský přístup v pomoci lidem v tíživých situacích. Nakonec si museli říct, jak se mají dobře, jak mají co jíst, jak mají krásné prostředí všude kolem sebe, a tak i ten cizí jazyk se bude líp učit, protože jeho znalost se určitě vyplatí!!:-)

1j.jpg