Exkurze do sběrného dvora a do přírodyDatum konání:
11.5.2018

Pátek 11. 5. 2018, 6. třída

 - exkurze na sběrný dvůr ve Žďáře nad Sázavou

Žáci se seznámili s místem, kam se svážejí odpady, které vytřídíme a dozvěděli se, jak se dále třídí, lisují a připravují k odvozu na místo zpracování.

- výukový program „Seznamte se: Rašeliniště“

Ze Žďáru jsme odjeli autobusem k obci Radostín, kde na nás čekala lektorka z ekologického centra Chaloupky. Výukový program se týkal rašeliniště v okolí Velkého Dářka, jeho části jsou zahrnuty do nejpřísněji chráněných oblastí ČR i EU. Podívali jsme se na tuto oblast ze všech stran: historie, geologie, rostliny, živočichové, chemické složení vody, pověsti o strašidlech…. Přes určité nepohodlí – mokré boty a ponožky od trávy, jsme získali mnoho nových a zajímavých poznatků o místě, které se nachází v našem nejbližším okolí.