Informace ke stravování ve ŠJ

Vážení rodiče dětí ve školce i ve škole, vážení učitelé,

dovolte mi, abych vám s novým rokem připomněla některé informace a pokyny, týkajících se stravování vašich dětí.

Prosím věnujte pozornost těmto informacím, abychom společně předešli různým komplikacím a problémům.

• Všechny děti i učitelé – ve škole i ve školce jsou tímto automaticky přihlášeni na stravu.
  • Pokud dítě odebírat stravu nebude, je nutné ho odhlásit na strava.cz, případně do 7.00 hodin telefonicky.
  • Pokud nestihnete stravu odhlásit, první den nemoci je možné si oběd odnést v jídlonosiči. Další dny nemoci nemá dítě na stravu nárok, případně za plnou cenu.
  • Prázdniny a svátky jsou učitelé i školní děti automaticky odhlášeni, děti ve školce pouze svátky.
  • V případě karantény celé třídy, po domluvě s paní ředitelkou, jsou děti hromadně odhlášeny na určené období.
  • Jakmile se začnou děti z karantény postupně vracet nebo mají karanténu jednotlivě, je třeba obědy přihlásit nebo odhlásit individuálně.
  • Svačinky pro školní děti se přihlašují v případě zájmu individuálně na strava.cz. Prosím pohlídejte to, protože se často stává, že děti přijdou na svačinku a nemají ji přihlášenu. V tomto případě se snažíme připravit něco navíc, aby děti neměly hlad.
  • Jestliže dítě ze školky odchází po obědě, odpolední svačinku musí odhlásit rodiče den předem, případně telefonicky do 7.00 hodin ráno. Není možné odhlásit odpolední svačinku v 8.00 hodin ráno, kdy dítě přijde do školky.
  • Při jakýchkoliv problémech nebo potížích kontaktujte prosím vedoucí ŠJ a budeme se vše snažit vyřešit k vaší i naší spokojenosti.

Přejeme si, aby k nám děti chodily rády a chutnalo jim. Snažíme se vařit zdravě, pestře a chutně. Pokud by to bylo na přání dětí,

mohly bychom vařit jen sladká jídla, omáčky, špagety, pizzu a řízky. Jsme ovšem vázány daným spotřebním košem, takže luštěniny, ryby,

zelenina, různé druhy masa a příloh nesmí v jídelníčku chybět. Oběd se snažíme zpestřit a doplnit salátem, ovocem, jogurtem, tvarohem

nebo nějakým zdravým mlsáním.

Velmi nás těší pochvala od dětí.

Děkujeme vám za spolupráci a pochopení a přejeme vám i vašim dětem hodně zdraví a energie v novém roce.