Informace ze školní jídelny

17.12.2020

dovolte mi, abych vám poskytla aktuální zprávy z naší školní jídelny:

- Snažíme se vařit zdravě, chutně, z lokálních potravin, bez dochucovadel a polotovarů.

- K téměř každému jídlu zařazujeme zeleninu, ovoce a občas i nějaké to zdravé mlsání.

- V rámci pitného režimu je pro děti připraven každý den čaj, voda s citronem a mléko.

- Musíme skloubit požadavky dle vyhlášky na spotřební koš se zdravou výživou a tím, co vašim dětem chutná a co mají rády.

- Brzy se můžete těšit na foto pokrmů, které připravujeme.

- Od listopadu, kdy pracuji ve funkci vedoucí školní jídelny, zjišťuji, že nejoblíbenější jídlo vašich dětí je kuře na paprice s knedlíkem a buchtičky s krémem.

- Od příštího školního roku bychom chtěli zavést srážku stravného inkasem, tzn. že bychom vám z vašeho účtu strhli pouze částku za skutečně projedenou stravu. Tím pádem by nedocházelo k narůstání přeplatků a nedoplatků.

- V případě jakýchkoliv dotazů, přání a připomínek mě, prosím, kontaktujte, vše v klidu vyřešíme.

Milí rodiče, chtěla bych vám za sebe i naše kuchařky popřát klidné a radostné vánoce s vašimi dětmi a celý zdravý a pohodový příští rok.

Jarmila Kašparová

Vedoucí školní jídelny Polnička