Naše vlajka jako symbol NADĚJEDatum konání:
30.3.2020

Vážení přátelé, v těchto dnes si připomínáme 100 let od vzniku vlajky naší země.

Po vzniku Československé republiky byla v roce 1918 ustanovena skupina, která měla připravit nové státní symboly. Hledání československé vlajky trvalo přes dva roky. Komise vybírala z velkého množství rozličných námětů, z nichž nakonec zvítězil návrh archiváře ministerstva vnitra Jaroslava Kursy. Ten do původní panovnické a obrozenecké bílo-červené vlajky vložil modrý klín. Díky tomuto řešení získala naše státní vlajka, která byla schválena 30. března 1920, světové prvenství – stala se prvním praporem s modrým klínem na světě.

„ Státní znak se během let měnil, ale česká vlajka zůstala od dob svého vzniku stále stejná. A to i přes všechny změny a války. Stejně jako vlajka, i my vydržíme. Dáme to,“ prohlásila v souvislosti s pandemií, která drtí nejen Českou republiku, módní návrhářka Beata Rajská ze Žďáru nad Sázavou, která jako symbol podpory naděje vytvořila obří národní vlajky, které jsou vyvěšeny na věžích kostela svaté Ludmily a na Náměstí Míru v Praze.

Vlajka ČR

Rozhodli jsme se připojit k myšlence paní Beaty Rajské a společně si nejen připomenout kulaté výročí, ale také podpořit myšlenku naděje, která je v současné situaci pro nás všechny tak důležitá.

Proto na naší škole visí česká vlajka. Pro podporu naší národní soudržnosti a společné naděje na překonání pandemie.