NÁVŠTĚVA NÁRODNÍHO MUZEA V PRAZE

28.3.2019

8. třída navštívila nově rekonstruovanou budovu Národního muzea v Praze. Vrátili jsme se ještě zpět k loňskému 100. výročí vzniku Československa. V muzeu probíhá Česko-slovenská výstava, jejíž součástí jsou i výukové programy pro školy. A tak děti mohly vidět originály některých významných dokumentů československých dějin, zasedly do starých školních lavic, průvodkyně jim udělala průřez československými dějinami, při kterém mohly dokázat svoje znalosti. Potom jsme se zastavili v jednotlivých odděleních výstavy, ve kterých byly historické prameny k různým oblastem života /architektura, víra, armáda, média, měna, příroda, sport/ a plnili úkoly. Krátký rozchod na Václavském náměstí na občerstvení pak naši malou návštěvu Prahy zakončil.