O projektovém vyučováníDatum konání:
10.10.2018

Vážení rodiče,

také zbystříte, když slyšíte slovo PROJEKT? Jasně, chápu, je řada projektů, které i nám ve škole komplikují život. Pak zde však je PROJEKTOVÉ VYUČOVÁNÍ, což je něco úplně jiného! A vlastně to není nic nového, vždyť už Jan Ámos Komenský doporučoval co největší názornost, propojení s praxí, formu hry... Při projektovém vyučování se žáci zaměří na nějaké praktické téma a v rámci něj uplatňují v praxi dosažené dovednosti (kompetence). Například, když se blíží Vánoce, zaměří se pozornost ve všech, nebo jen v některých, předmětech na toto téma a může z toho být krásný projektový den. Vůbec není pravda, že se při něm děti nic nenaučí. Je to přesně naopak, jen si vlastně ani neuvědomují, že se učily, protože je to velmi baví. Je to sice mnohem náročnější na přípravu a organizaci, ale stojí to za to. I na naší škole se budete setkávat s projektovými dny a blíží se nám dokonce projektový týden a vy budete také zapojeni! Tak se těšte! Podrobnosti už brzy!

Přeji nám všem co nejvíc odolnosti při přechodu z léta do zimy. Mějte se pěkně, hlavně vesele!

S pozdravem  vaše Romana Chlubnová