Olympiáda v českém jazyce

23.11.2017

Ve čtvrtek 23. 11. 2017 proběhlo školní kolo Olympiády v českém jazyce. Tato jazyková olympiáda je určena žákům osmé a deváté třídy, soutěžící  v ní prokazují nejen  jazykové znalosti, ale i slohové dovednosti. Zkusí si také udělat něco nad rámec svých školních povinností.

Letos se  však do této soutěže přihlásil jen  velmi malý počet žáků, a proto si cením práce čtyř děvčat a dvou chlapců, kteří  měli chuť udělat něco navíc!

Velká pochvala patří z 8. třídy Pavlíně Jadrné a Veronice Klementové,  z 9. třídy  Lexi Čížkové, Adélce Dvořákové, Jendovi Jírkovi a Michalu Mifkovi!

Do okresního kola může postoupit bohužel jen jeden z nich, a tak naši školu bude tentokrát reprezentovat Adéla Dvořáková, která získala nejvíce bodů!!

Všem velmi děkuji za účast a Adélce gratuluji!!

Mgr. Jitka Doležalová