Předvánoční „divadelní“ týdenDatum konání:
18.12.2017
Datum ukončení:
21.12.2017

Čekání na Ježíška nám letos zpříjemnily hned dvě divadelní hry během jednoho předvánočního týdne. První  představení jsme zhlédli v rámci našeho KM – jednalo se o hru Don Quijot na motivy románu španělského renesančního spisovatele M.Cervantese Saavedry. Brněnské Divadlo Klauniky ji však zpracovalo velmi originálním způsobem – dvě postavy ( profesor španělštiny a vychovatelka v kominickém internátu ) ukazují  humornou formou a zapojováním diváků do hry názorné předvádění příběhu a lepší pochopení odkazu Dona Quijota.

Druhé – anglické představení - sehrál na svých domovských „prknech“ divadelní spolek Septima  žďárského gymnázia – Alice in Gymzrland. Ve studentském nastudování hry na motivy Alenky v říši divů nechyběla studentská recese, humor, spousta pohybu, hudby a tance. Myslím, že naši žáci hře porozuměli a náramně se bavili.