Školní výlet 7. třídy - PrahaDatum konání:
9.5.2018

Celý výlet do Prahy nám začal již v prosinci, kdy jsme jako třída dostali pozvání do Parlamentu ČR od Radka Zlesáka (člena Poslanecké sněmovny ČR). Po dohodě s ním jsme tedy 9. 5. vyrazili na školní výlet do Prahy. Celý výlet byl rozdělen na 3 části – dopoledne Nové Město, odpoledne Hradčany a Staré Město a nakonec Parlament.

Dopolední část byla velice příjemná, protože jsme Prahou procházeli dříve než většina zahraničních turistů, takže Praha byla ještě poměrně prázdná. Viděli jsme Václavské náměstí, Staroměstské náměstí a přilehlé uličky.

Druhou část jsme nakonec museli poměrně zásadně změnit, protože Jelení příkop, kterým jsme chtěli projít, byl z technických důvodů uzavřen. Byli jsme tak nuceni vypustit nádhernou část Prahy jménem Nový svět. Vstup na Pražský hrad není z bezpečnostních důvodů nejplynulejší, ale alespoň jsme si vyzkoušeli, jak probíhá bezpečnostní prohlídka. Cestou do Parlamentu jsme si ještě prošli Valdštejnské zahrady s tajemnou Grottou a namířili si to přes Senát do Poslanecké sněmovny.

Nejdříve se nás ujal pan poslanec Zlesák s asistentkou, vysvětlili nám chod sněmovny, ochotně odpovídali na otázky a navíc pro nás zajistili občerstvení, což nás velice potěšilo. Poté jsme šli na oficiální prohlídku sněmovny s výkladem.

Ještě jednou chceme poděkovat panu Zlesákovi za moc příjemnou hodinu, kterou nám věnoval.

Nakonec nás již čekala pouze procházka zpátky na vlak.

Výlet se nám moc vydařil, puchýře se již zahojily a po letošní Praze příští rok zase zpátky do přírody.

Grotta.jpg lrg_praha500.jpg valdstejnska-zahrada.jpg

Výlet 7. třídy z žákovského pohledu….

Dne 9. května jsem se zúčastnil školního výletu do matičky Prahy.

Cesta vlakem trvala 2 hodiny 30 minut a osobně jsem čekal, že to bude nuda, ale mýlil jsem se, naopak to byla velká zábava a kupa srandy!!!!

Vystoupili jsme na hlavním nádraží, seskupili jsme se do předem určených „pětek“ a vyrazili jsme  - směr Václavské náměstí a Staroměstské náměstí. Při každém zastavení nám pan učitel sdělil určité zajímavosti o daném místě. Nakoukli jsme i do nejdražší pražské ulice – Pařížské, kde není problém utratit 100 000,- během chvilky. Dál jsme různě procházeli uličkami, až jsme se dostali k Prašné bráně, kde dřív skladovali střelný prach. A to už se všichni těšili na chvilku „shopování“ v jednom z obchodních center, pak jsme se tramvají přesunuli na Újezd k letohrádku Belveder a odsud do krásných hradních zahrad (Jelení příkop však byl zavřený). Přes Valdštejnskou zahradu jsme se dostali až k Parlamentu ČR, kde se nás ujala jedna paní a dovedla nás k panu Radku Zlesákovi, poslanci Vysočiny, který už na nás čekal a vysvětlil nám, jak se můžeme stát poslancem a co tahle práce obnáší. Taky nám připravil malé pohoštění a pravil, že jíme ty nejlepší chlebíčky z celé republiky…J Celá prohlídka byla naučná a zajímavá.

Ve 20.30 hod. jsme dojeli všichni domů  - zdraví a v pořádku! Myslím, že výlet jsme si užili nejen my žáci, ale i učitelé. Díky za super výlet!!!

 

                                                                                                                                      David Krmášek, žák 7. roč.