Třetí představení KM pro 2. stupeňDatum konání:
7.3.2018

Víte, co to je beatbox, looping nebo vocal music? Nejen tyhle hudební termíny, ale i mnoho jiného nám objasnil Endru alias Ondřej Havlík, dvojnásobný mistr České republiky v beatboxu, vícemistr světa v loopingu a majitel dalších hudebních ocenění.

Jeho představení pojaté jako workshop nám ukázalo, že hudba se dá tvořit opravdu jen hlasem a ústy (beatbox).

Ondra vyluzoval zvuky opravdových konkrétních věcí – třeba jsme poznali zvuk helikoptéry, chůzi po schodech, otevírání a vrzání dveří….aj. Dále našim žákům ukázal svou „mašinku“, do které postupně nahrával přímo před nimi hlasy a zvuky bez použití nástrojů, a vznikly tak živé improvizace s beatboxovými efekty a rytmikou (looping).

Žáci měli možnost zhlédnout další z velmi kvalitních kulturních představení, které je nejen obohatilo, ale zaroveň i pobavilo.