Žákovské ohlédnutí za předvánoční návštěvou BrnaDatum konání:
7.12.2017

VZPOMÍNKA NA PŘEDVÁNOČNÍ BRNO

V 6:37 jsme nasedli do vlaku. Cesta trvala 1 hodinu a 30 minut. Po příjezdu nás paní učitelka seznámila s kapucínskou hrobkou, jenže najednou jsme si  všimli oranžově zářícího Lamborghini. Ať se paní učitelka snažila sebevíc, upoutat dětské oči na hrobku, naše oči pořád sledovaly auto. Proto to vzdala, my se rozběhli k autu a hned tasili své moderní telefony a foťáky. U auta jsme strávili přibližně 15 minut. Potom jsme zašli na Zelný trh, bylo 7:30, stánky byly zavřené. Obdivovali jsme  krásný strom se svítícími ozdobami. Pak jsme se koukli na Starou radnici města Brna. Je opravdu velmi stará. V podchodu nás zaujal pověšený krokodýl. Pod ním se nacházelo staré dřevěné kolo. Zhruba v 8:00 se otevřelo Moravské zemské muzeum. Program vyprávěl o živobytí a hospodaření za vlády dynastie Přemyslovců. Uvítala nás mladá a šaramantní studentka. Výukový program trval 1 hodinu, zahrnoval otázky a doplňovačky. Po muzeu se konečně otevřely stánky na Zelném trhu. Tam jsme měli rozchod asi 45 minut. Byli jsme rozdělení do skupin. Každý, až na paní učitelku a školníka, jsme vyrazili do KFC. Čas nám běžel. Pak jsme navštívili náměstí Svobody. Bylo tam ohromné množství stánků s jídlem. Polovina dětí byla promrzlá, přestože bylo krásné počasí, ale zároveň i vánočně naladěná.  Cestou na nádraží jsme se stavili do krámku TIGER a dokoupili ještě nějaké drobnosti. Zpáteční cesta vlakem byla klidná a pohodová. Jsem vděčný, že nás tam paní učitelka vzala.

                                                                   David Krmášek

 

Foto ve Fotogalerii ZŠ