Aktuality ZŠ

Aktuálně!

Projekt Šablony II

Sledujte život ve škole i ve školce na facebooku  a

Vrácení peněz z KM 2

Datum konání: 13. 5. 2020

Z důvodu celorepublikové karantény bylo rozhodnuto, že všechna představení pro KM budou zrušena, a tak jsme v našem Kulturním minimu pro 6.-9. třídu nestihli zhlédnout jedno poslední představení. Dům kultury Žďár nad Sázavou nám za něj však peníze vrátil, jedná se o 75,- Kč na žáka.

Žákům 9. třídy peníze vrátím osobně během jejich konzultací ve škole Peníze žáků 6. – 8. třídy ponecháme zatím ve škole a použili bychom je v září, až budeme kupovat nový program KM na další školní rok.

V případě dotazů mne kontaktujte e-mailem.

Mgr. J. Doležalová

Publikováno 13. 5. 2020 20:51

Sběr v dalším období

Datum konání: 30. 4. 2020 - 15. 6. 2020

Oznamujeme, že i nadále pokračujeme ve sběru pomerančové kůry, hliníku a použitého kuchyňského oleje. Ponechejte je, prosím, doma, po návratu dětí do školy bude možné vše odevzdat v kabinetě M-Př.

Zároveň upozorňujeme, že byl pro nulovou výkupní cenu zrušen sběr papíru.

Tuto komoditu je možné odevzdávat do obecních kontejnerů na sběrných místech.

Publikováno 3. 4. 2020 18:32

Aktuální informace z MŠMT

Datum konání: 17. 4. 2020

Aktuální informace k současné i budoucí situaci ve školství najdete zde.

Publikováno 17. 4. 2020 10:29

Nové výzvy pro všechny děti

Datum konání: 16. 4. 2020 - 15. 5. 2020

Zeměkoule

Některé třídy přišly současnou situací o exkurze, soutěže, přednášky a další společné aktivity.

A protože z toho nejsou smutné jen děti, ale i pořadatelé a spolupracovníci školy, přicházejí zajímavé nabídky, které by si mohly najít své zájemce z našich řad.

Dnes vám tedy představíme:

1. Soutěž spolku FakeScape, jehož zástupci měli přijet za žáky 2. stupně - více ZDE
  2. Den Země pro úplně všechny - ZDE

Publikováno 15. 4. 2020 22:06

Oznámení - úplata za MŠ a ŠD

Datum konání: 1. 4. 2020

oznamuji Vám, že úplata za MŠ a školní družinu Vám bude vrácena za celou dobu mimořádného opatření včetně měsíce března.

Bude poukázána na konci mimořádného období na Váš účet.

Mgr. Romana Chlubnová

Publikováno 3. 4. 2020 18:18

Nové pokyny k zápisu do 1. třídy

Datum konání: 1. 4. 2020 - 17. 4. 2020

k letošnímu zápisu do 1. třídy jsme obdrželi od ministerstva školství níže přiložený dokument. Na jeho základě se zápis do naší základní školy uskuteční takto:

Na webových stránkách školy www.zspolnicka v odkazu ZÁPIS DO 1. TŘÍDY jsou vloženy potřebné formuláře. Prosím Vás o jejich vytištění, vyplnění, podepsání zákonným zástupcem a vložení do schránky školy u hnědých dveří na staré budově. U dětí, které budou do školy nastupovat, vyplňte i zápisní list.

Kdo žádáte o odklad, vyplňte pouze patřičnou žádost a doložte k ní potvrzení, pokud je za aktuálních podmínek máte. Pokud ne, podejte pouze žádost, potvrzení doložíte dodatečně, až je bude možné získat.

Žádosti vkládejte do schránky mezi 1. 4. a 17. 4. 2020, nejpozději však do 30. 4. 2020.

Až se vrátíme do školy, pozveme Vás i děti na návštěvu a seznámení se školou!

Děkuji Vám za pochopení, spolupráci a těším se na shledanou.

S pozdravem Romana Chlubnová (tel: 776 888 990)

Dokument - Nové pokyny k zápisu do 1. třídy

Publikováno 18. 3. 2020 21:06

Naše vlajka jako symbol NADĚJE

Datum konání: 30. 3. 2020

Vlajka ČR

Vážení přátelé, v těchto dnes si připomínáme 100 let od vzniku vlajky naší země.

Po vzniku Československé republiky byla v roce 1918 ustanovena skupina, která měla připravit nové státní symboly. Hledání československé vlajky trvalo přes dva roky. Komise vybírala z velkého množství rozličných námětů, z nichž nakonec zvítězil návrh archiváře ministerstva vnitra Jaroslava Kursy. Ten do původní panovnické a obrozenecké bílo-červené vlajky vložil modrý klín. Díky tomuto řešení získala naše státní vlajka, která byla schválena 30. března 1920, světové prvenství – stala se prvním praporem s modrým klínem na světě.

„ Státní znak se během let měnil, ale česká vlajka zůstala od dob svého vzniku stále stejná. A to i přes všechny změny a války. Stejně jako vlajka, i my vydržíme. Dáme to,“ prohlásila v souvislosti s pandemií, která drtí nejen Českou republiku, módní návrhářka Beata Rajská ze Žďáru nad Sázavou, která jako symbol podpory naděje vytvořila obří národní vlajky, které jsou vyvěšeny na věžích kostela svaté Ludmily a na Náměstí Míru v Praze.

Vlajka ČR

Rozhodli jsme se připojit k myšlence paní Beaty Rajské a společně si nejen připomenout kulaté výročí, ale také podpořit myšlenku naděje, která je v současné situaci pro nás všechny tak důležitá.

Proto na naší škole visí česká vlajka. Pro podporu naší národní soudržnosti a společné naděje na překonání pandemie.

Publikováno 31. 3. 2020 12:52

Přijímací řízení na SŠ v roce 2020

Datum konání: 29. 3. 2020 - 30. 6. 2020

Všechny důležité informace k přijímacímu řízení na SŠ v roce 2020 najdete na následujícím odkazu:

Publikováno 29. 3. 2020 18:39

ŽÁDOST O OŠETŘOVNÉ

Datum konání: 20. 3. 2020 - 31. 3. 2020

žádosti o ošetřovné při péči o dítě do 13 let z důvodu uzavření školy/přerušení provozu mateřské školy pro Vás máme připravené. Žádost  vám zašleme elektronicky nebo se můžete  zastavit ve škole od 7.30 do 9.00 nebo po předchozí dohodě i v jinou dobu.

Pro elektronické zaslání žádosti kontaktujte reditelstvi@zspolnicka.cz , uveďte jméno dítěte a rodné číslo.  Formulář bude zaslán zpět na Vaši e-mailovou adresu, ze které nás budete kontaktovat.

Pro urychlení administrativy při osobním vyzvednutí ve škole můžete stejné údaje oznámit opět na e-mail reditelstvi@zspolnicka.cz, formuláře si vyplníme před Vaším příchodem.

Děkujeme.

Publikováno 20. 3. 2020 6:00

PŘERUŠENÍ PROVOZU MŠ

Datum konání: 16. 3. 2020 - 17. 4. 2020