Aktuality ZŠ


Aktuálně!

Projekt Šablony II 

Sledujte život ve škole i ve školce na facebooku  a

 

Nařízení ŘŠ k provozu školy od 1. 9. 2020

Metodický pokyn pro nařizování karantény ve školách a školských zařízeních v souvislosti s onemocněním covid-19

 

Videa ze školy nově na youtube.

Projektový den v 8. a 9. třídě

Datum konání: 11. 12. 2019

V rámci projektu EU Šablony 2 proběhly ve škole 11. prosince další projektové dny s lektory ekocentra Chaloupky.

Více...


Publikováno 12. 12. 2019 10:20

30. výročí sametové revoluce

Datum konání: 11. 11. 2019 - 15. 11. 2019

30. výročí sametové revoluce v ZŠ a MŠ Polnička


        V týdnu od 11. listopadu začal ve škole projektový týden „30 let svobody“. Nejen žáci, ale i rodiče a široká veřejnost si připomněli významné výročí naší země.


        Nejstarší žáci besedovali se žďárským disidentem Vítem Bohumilem Homolkou, který jim přiblížil předrevoluční dobu v naší republice, objasnil pojem samizdat a pohovořil i o své aktivní činnosti v prvních revolučních dnech. Ve školní knihovně byla nainstalována výstava autentických fotografií pana Jaroslava Šindelky z  listopadových dnů ve Žďáře nad Sázavou. Výstavu doplňovaly svazky samizdatové literatury ze soukromé sbírky pana Petra Chlubny. Všichni žáci tak mohli vidět neuvěřitelná díla, která vznikala v době totalitního režimu ručním přepisováním textů na psacích strojích na průklepových papírech přes „kopírák“. Starší z nich v rámci projektového týdne navštívili výstavu Věrnost vyřazenému stroji na žďárské Tvrzi, a tak tam už viděli staré klasické psací stroje a slyšeli o způsobu množení textů a hudby. Deváťáci zas navštívili literárně historický vzdělávací pořad Novinářem za sametové revoluce v Muzeu nové generace, odkud přivezli do školy vytvořenou vlastní stránku novin s informacemi z předrevoluční doby. Svými miniprojekty doplnili výstavu v knihovně. Na školních chodbách byly k vidění zdařilé tematické výtvarné práce žáků a výstava plakátů „1989 - Rok zázraků“. Všichni, kdo navštívili v úterním odpoledni školu, mohli v příjemném prostředí improvizované literární kavárny se šálkem  kávy  zavzpomínat na dobu před 30 lety, nebo zhlédnout film Z deníku Ivany A., jehož předlohou je autentický deník středoškolačky zachycující poslední rok existence komunistického Československa jejím pohledem. havel.png


Vyvrcholením připomenutí výročí událostí listopadu 1989 bylo naše společné fotografování ve tvaru srdce, které je naší poctou panu prezidentu Václavu Havlovi i sametové revoluci.

Video - Vernisáž výstavy

Další fotografie


Publikováno 15. 11. 2019 10:43

Projektový den 6. a 7. třídy v Horní Krupé

Datum konání: 16. 10. 2019

V rámci projektu Šablony II se uskutečnil projektový den v Horní Krupé pod vedením odborníků ze vzdělávací instituce Chaloupky. Jak proběhl a co se děti učily, najdete ZDE.


Publikováno 18. 10. 2019 13:19

Projektový den v 8. třídě

Datum konání: 1. 10. 2019

V rámci projektu ESF Šablony 2 ZŠ a MŠ Polnička proběhl 1. října v 8. třídě projektový den na téma Zodpovědnost a její role v životě. Více ve Fotogalerii ZŠ


Publikováno 7. 10. 2019 8:56