8

1

9

Blahopřejeme nejúspěšnějším!

Všem děkujeme za účast ve školním kole, za chuť zkusit si udělat něco nad rámec svých každodenních povinnostíJ

V okresním kole bude naši školu reprezentovat Sára Blažíčková.

Publikováno 8. 12. 2019 20:10

Přírodovědné olympiády

Datum konání: 25. 11. 2019

V listopadu proběhla školní kola prvních přírodovědných olympiád.

Premiéru měla Astronomická olympiáda, kde do dalšího (krajského) kola postoupila Veronika Zlesáková z 9. ročníku.

V pondělí 25. 11. uplatnili své dovednosti a znalosti o přírodě účastníci v již tradiční Biologické olympiádě, jejíž výsledky a pohled do průběhu soutěže najdete zde.

Publikováno 28. 11. 2019 21:42

Turnaj - Miniházená 2019/2020

Datum konání: 15. 11. 2019

O prvním letošním turnaji v Miniházené si můžete přečíst a prohlédnout si záběry nejen ze hry ZDE.

Publikováno 18. 11. 2019 13:10

DĚJEPISNÁ OLYMPIÁDA

Datum konání: 11. 11. 2019

Školní kolo 49. ročníku olympiády z dějepisu je za námi. Svoje znalosti a dovednosti si poměřilo 8 žáků 8. a 9. třídy. Dlouhé století se loučí (1880-1920) – takové je téma letošního ročníku této soutěže. Soutěž zaznamenala velké změny ve způsobu zadání řešených úkolů. Soutěžící prokazovali nejen svoje historické znalosti, ale i dovednosti v práci s textem. V nevýhodě byli žáci 8. třídy, kteří toto učivo dosud neprobírali a vycházeli ze svých znalostí z domácí četby nebo ze svého vlastního zájmu o historii. Patří jim poděkování za odvahu.

A jak to dopadlo: z osmi účastníků byli čtyři úspěšní řešitelé, první dva budou školu reprezentovat v kole okresním.

Sára Blažíčková

Veronika Zlesáková

Ondřej Veselý

Nicholas Čížek

Všichni si zaslouží velké poděkování za snahu udělat něco navíc, gratulace si zaslouží úspěšní řešitelé a přání hodně štěstí při reprezentaci naší školy v okresním kole náleží postupujícím.

Mgr. Stanislava Tomková

Publikováno 13. 11. 2019 22:17

Soutěž Peníze a my

Datum konání: 23. 10. 2019

Okresního kola soutěže Peníze a my na obchodní škole ve Žďáře nad Sázavou naši školu reprezentovaly dva týmy:

• 8. třída: David Danihel, Vít Vencelides, Tomáš Zich

• 9. třída: Ondřej Veselý, Jan Frey, Nicholas Čížek

Všem děkujeme za účast.

Publikováno 26. 10. 2019 20:36

První přírodovědné soutěže

Datum konání: 16. 10. 2019

Výsledky prvních celostátních přírodovědných soutěží, kterých se naši žáci zúčastnili:

• Přírodovědný klokan je mezinárodní soutěž, která proběhla 16. 10. 2019 i u nás ve škole. Je to soutěž pro žáky 8. a 9. ročníků.
    • Na 1. místě se umístil Jan Synek (60 bodů), na 2. místě Filip Synek (54 bodů) a na 3. místě Robert Vítek (53 bodů).
  • Logická olympiáda je národní soutěž pro všechny ve věku 3 až 20 let s vlastní hlavou! V letošním roce jsme se poprvé zapojili v kategorii B - 2. stupeň.
    • Výsledky zpřístupněné 19. 10. 2019 naleznete zde.

Publikováno 21. 10. 2019 14:05

Výtvarná soutěž

16. října se dívky z 8. a 9. třídy zúčastnily výtvarné soutěže pořádané Střední uměleckoprůmyslovou školou Jihlava-Helenín. Malovalo a kreslilo se na téma Cesta kolem světa a Hostina. V konkurenci mnoha základních škol a základních uměleckých škol z Kraje Vysočina se Míša Žáková z 9. třídy umístila na oceněném 4. místěMŽ.png

Gratulujeme!

Publikováno 17. 10. 2019 21:05

Podzimní sportovní soutěže

Datum konání: 2. 10. 2019

I v typicky podzimním - sychravém a chladném počasí se zástupci žáků naší školy zúčastnili sportovních soutěží pod širým nebem. Které soutěže to byly, kde se konaly a jak skončili naši reprezentanti? To se dozvíte v albech ve Fotogalerii ZŠ - Přespolní běh a Čtyřboj .

Publikováno 3. 10. 2019 22:37

Jeřabinka 2019

Datum konání: 17. 9. 2019

Ve znalostní soutěži Jeřabinka reprezentovala naši školu družstva mladších i starších žáků.

Obě družstva shodně obsadila třetí místa ve své kategorii.