Pro šikulky ze školky a jejich rodičeDatum konání:
24.3.2020
Vážení a mílí rodiče,
věříme a jsme přesvědčené, že své ratolesti zabavujete, jak nejlépe dovedete, ale pokud by vám byla v momentální situaci dlouhá chvíle nebo kdybyste si alespoň chvíli chtěli odpočinout od vymýšlení zábavy a pátrání po internetu, my, holky ze školky, jsme si pro vás připravily další zájmovou aktivitu (první aktivitou jsou Barevné kamínky - připojení on-line viz na aktualitách MŠ). Je jenom na vás, jestli se zapojíte a využijete ji pro společně strávené chvíle. 
O co jde?
Budeme vám každý týden v pondělí zasílat prostřednictvím mailu různě laděné úkoly. "Ušily" (svázaly) jsme pro vaše děti papírový sešit, který může mimo jiné sloužit i jako herbář, k malování, k nalepování, prostě k zachycení společných denních zážitků z vycházky, z her, apod.  Až se vrátíme do normálního stavu, děti si své herbáře a výrobky donesou do školky. Uděláme si výstavu, budeme si povídat a hlavně se zase všichni potkáme. 
"Herbář "  si můžete vyzvednout tento pátek, tj.27. 3. 2020, od 9.00 hodin do 11.00 hodin u branky školky. 
 
První úkoly pro týden 30.3.- 5.4.2020 
  1. Na první stránku sešitu si společně namalujete vaši rodinu, váš dům, kde bydlíte, zvířátka, která s vámi žijí. 
  2. Zároveň si zopakujete: jméno, příjmení, adresu, začáteční písmeno u jména a příjmení u všech členů rodiny, včetně babiček a dědečků, dále si procvičíte rozklad jmen na slabiky -  počet slabik budete vytleskávat, vydupávat, vyťukávat,...atd. ( malým dětem rodiče jistě rádi pomohou).
  3. Pracovní list - Matematické dovednosti - splnit podle zadání, vymalovat podle vlastní fantazie, kdo chce, založí si list do fólie nebo si vyrobí desky, kam si bude ukládat všechny pracovní listy 
  4. Vyfouknete si společně vajíčko ( kolik chcete, aktivitě se meze nekladou) a ozdobíte si jej podle vlastní fantazie
  5. Z vyfouknutých žloutků a bílků si uděláte palačinky nebo nějakou jinou dobrotu (samozřejmě si k tomu přidáte i další ingredience ), záleží jenom na vás, co máte rádi (nezapomeňte se s někým podělit, udělat mu radost)
  6. Ozdobené vajíčko pověsíte na náš strom před školkou v Polničce (zdobení stromu velikonočními vajíčky před školkou je již pro nás tradice), bylo by super, kdyby byl strom ověšený krásnými a nápaditými vajíčky již v pondělí  6.4.2020. 
  7. Kdo chce, může se u stromu s vajíčkem vyfotit a poslat fotku na náš školkový facebook nebo na e-mail: skolka@zspolnicka.cz
Zde si můžete stáhnout pracovní list
 
 
 
Nezapomeňte, není to povinné, je to pro zábavu a společné zážitky.
Na další úkoly se můžete těšit v pondělí 6.4.2020 ❤️
 
 
Vaše paní učitelky, chůvičky a paní uklízečka