Školní jídelna v novém školním roce

Informace ke stravování najdete v části webu ŠKOLNÍ JÍDELNA. Novinkou je zejména nutná změna cen obědů. Rodiče prvňáčků a nových žáků naší školy prosíme o vyplnění přihlášky ke stravování a odevzdání ve školní jídelně. Těšíme se na Vás.

Vážení rodiče, zaměstnanci školy a naši strávníci

s novým školním rokem k vám přicházím s několika informacemi ze školní jídelny.

• 1. 9. 2022 jsou odhlášeni všichni žáci z obědů, v případě zájmu je možné si oběd přihlásit a vyzvednout v 10.00 v jídelně.
  • Od 1.9.2022 dochází ke zdražení obědů.
  • Noví žáci dostanou přihlášku ke stravování. Je třeba ji vyplnit a přinést vedoucí ŠJ. Po registraci dostanete údaje a heslo na odhlašování obědů na Strava.cz. Od 29. 8. 2022 je možno vše vyřídit u vedoucí ŠJ.
  • Obědy plaťte z vašeho účtu trvalým příkazem každý měsíc.
  • Doporučená měsíční platba trvalým příkazem je pro děti MŠ – 1100 Kč a pro žáky ZŠ – 800 Kč.
  • Ve výjimečných případech je možno zaplatit hotově u vedoucí ŠJ.
  • Vyúčtování obědů a případné přeplatky jsou vráceny na účet v červenci.
  • Všichni žáci i zaměstnanci jsou každý měsíc automaticky přihlášeni ke stravování. Odhlásit obědy si můžete odhlásit na Strava.cz.
  • Odhlásit obědy a stravu můžete vždy do 22 hodin na následující den
  • V případě nemoci můžete odhlásit ještě stravu telefonicky a to ráno do 7.00 hodin.
  • Žádám především rodiče dětí v MŠ, aby v případě potřeby odhlásili dopředu odpolední svačinky. Ráno v 7 hodin je již hotová norma na den, vydané potraviny, a tudíž se již s dětmi počítá, na pozdější odhlášky není možno brát zřetel.
  • První den nemoci je možnost vyzvednutí oběda do jídlonosiče, na následující dny nemoci je třeba obědy odhlásit nebo obědy odebírat za plnou úhradu.
  • V době svátků a prázdnin jsou žáci ZŠ z obědů automaticky odhlášeni.
  • Pro děti ZŠ si můžete objednat od 12. 9.2022 dle jídelníčku dopolední svačinky, které budou připraveny o velké přestávce v jídelně.
  • Vaříme zdravě podle daného spotřebního koše a zároveň tak, aby dětem chutnalo. Dbáme na to, aby děti měly ve stravě dostatek bílkovin a vlákniny.
  • Děti mají denně ovoce, zeleninu, občas nějaké zdravé mlsání, mléko nebo mléčný výrobek.
  • Potraviny z velké části bereme od lokálních dodavatelů.
  • V případě dotazů nebo nejasností kontaktujte vedoucí ŠJ.

Přejeme vašim dětem úspěšné a zdravé vykročení do nového školního roku a vám rodičům a zaměstnancům školy hodně trpělivosti a energie.

Jarmila Kašparová – vedoucí ŠJ a kuchařky

Ceník stravy platný od 1. 9. 2022