Mateřská škola » Co potřebují děti do školky

Co potřebují děti do školky

Do třídy

• Pohodlné oblečení, které mu umožní pohyb a nebude příliš teplé, dobře se bude dítěti oblékat a svlékat při převlékání.
  • Přezůvky (nejvhodnější jsou uzavřené bačkorky s pevnou patou a které si umí dítě samo obout (nevhodné jsou pantofle, crocs)
  • Plastový hrneček s ouškem, který může do myčky (za účelem dodržování pitného režimu v průběhu dne).

Na pobyt venku

• Sportovní oblečení s ohledem na počasí a roční období (starší tepláky, mikiny, bundy, uzavřené boty do písku, pogumované soupravy odolné vlhku a špíně - vše dle vlastního uvážení a s ohledem na skutečnost, že dítě smí toto oblečení umazat, pláštěnku).
  • Oblečení obměňujte s ročním obdobím.

Do šatny

• Náhradní spodní prádlo, punčocháče, tepláky, trička, ponožky, děvčátka legíny (pro případ nehody, polití či umazání).
  • Holínky (podepsané a nechané v polici) a pláštěnku.
  • Prosíme rodiče, aby ve vlastním zájmu osobní věci dětí podepsali.

Do postýlky

• Pyžamko (děvčátka mohou noční košilku).
  • Pokud to hygienické podmínky dovolí, mohou si mladší děti přinést malého plyšáčka na spaní, respektujte, prosím, pravidlo školky, že hračky z domu do MŠ nenosíme.

Na celý školní rok přineste prosím tyto hygienické potřeby

• 1 krabičku papírových kapesníků (krabička s 200 ks)
  • 1 vlhčené ubrousky (WC)
  • 1 balíček skládaných kapesníčků – 10 ks/balíček

Prosíme rodiče, aby nás včas informovali o zdravotních potížích a omezeních. Nemocné děti do mateřské školy nevoďte - buďte ohleduplní k ostatním. Děkujeme!