Vítání jara, vynášení Morany

Dnešní projektový den na 1. stupni - pestrý blok složený z pohádky, informací o květomluvě, jarních a velikonočních tradic, písniček a básniček o jaru, tanečků a her, vítání víly Vesny a přírodovědného kvízu. Nakonec děti hledaly v zahradě velkou Moranu - smrtku, kterou nesly průvodem obcí až na dolní konec, kde ji hořící hodily do řeky Sázavy. Spousta nových věcí, které se děti díky projektové výuce naučily, prakticky si vyzkoušely a zažily. Navíc dobrý pocit ze společné činnosti se spolužáky, podpora vzájemných vztahů napříč třídami, aktivity ve škole i venku. Výuka, která je pestrá, aktivizující, děti se na ni těší, baví je, přináší jim poznání, zážitky a radost - zásadní cesta k efektivnímu učení. Díky za skvělou přípravu paním učitelkám!

zveřejněno: 27.03.2023