Milá návštěva z partnerské školy v Polsku

Proč byla škola vzhůru nohama? Čekali jsme na příjezd dětí a kolegů z naší polské partnerské školy v Lubińi.

Konečně jsme se dočkali, autobus s 15 dětmi a 3 pedagogy na palubě dorazil ke škole. Přivítala je paní ředitelka a také děti, které budou následující tři noci své polské kamarády hostit u sebe doma. Nejprve se děti občerstvily v naší jídelně, za to patří velké díky paní vedoucí kuchyně Jarmilce Kašparové, poté si letmo prohlédly školu, a pak už se rozjely do svých hostitelských rodin.

Druhý den byl plný aktivit jak ve škole (setkání s představiteli obce, návštěva školky s úžasnými herci v divadelní hře O kůzlátkách, programování ozobotů, chemické pokusy, dvojjazyčná Kimovka, hodina zpěvu s kytarou, zeměpisné kvízy, hry v sokolovně, ,...), tak i venku (prohlídka baziliky a kostela na Zelené hoře s pane farářem Záleským a Dům přírody v Krátké se Sylvou Geffroy).

Třetí den jsme polským přátelům jeli ukázat naše krásné hlavní město. Vzali jsme to od nejznámějších památek až k chrámu konzumu v Palladiu :D a nechyběl ani velký zážitek na závěr - zablokovaný odjezd z Letné kvůli fotbalovému zápasu za účasti české policie a televizních kamer.

A byl tu den čtvrtý, den odjezdu. Loučení se neobešlo bez slziček, doufejme, že nově navázaná přátelství vydrží a přesně za rok vyrazí skupina našich dětí do Polska.

Velké díky patří všem rodičům, kteří se k akci připojili, postarali se o polské děti a umožnili těm svým zažít novou životní zkušenost.

Děkujeme !!!

zveřejněno: 18.04.2023