Zápis 2024 a Den otevřených dveří

Proč si vybrat právě naši školu? Vážení rodiče, srdečně zveme Vás a Vaše dítě k zápisu do 1. třídy, který se uskuteční v úterý 9. 4. 2024. Pro děti připravíme tradičně zábavný program, aby byl pro ně jejich první školní den co nejpříjemnější. Víte, že školu si můžete vybrat bez ohledu na místo Vašeho bydliště? Záleží jen na vás, pro kterou školu se rozhodnete.

Seznamte se s webovými stránkami naší školy, kde zjistíte, jak pracujeme s dětmi ve vyučování i mimo něj a jaké hodnoty jsou pro nás důležité. Nebudeme o sobě tvrdit, že jsme ti nejlepší. Ostatně – naslibovat a navykládat se dá cokoliv. Zeptejte se svých známých, žádejte od nich reference na naši práci. My budeme velmi potěšeni a budeme si vážit Vaší důvěry, pokud to bude právě naše škola, pro kterou se rozhodnete. Dovolte, abych Vám naši školu představila v několika bodech:

Naší vizí je být prestižní, vyhledávanou školou, která pomůže odhalit a podpořit potenciál každého svého žáka. Snažíme se poskytovat kvalitní vzdělávání a výchovu v přátelském prostředí tak, aby žáci i rodiče vnímali jejich smysl a využití v běžném životě.

Jsme škola rodinného typu, kde učitelé a zaměstnanci znají děti jménem, víme, že každý je jedinečná osobnost a respektujeme to. Vzájemné vztahy budujeme vždy na principu partnerství.

Jsme škola, v níž jsou rodiče vítáni. Máme velmi dobře nastavenu funkční spolupráci se spolkem SRPDŠ. Ke každodenní komunikaci využíváme on-line žákovské knížky v platformě EduPage. Rodiče se mohou s učiteli setkat dle potřeby po předchozí domluvě, zároveň mohou využít služební e - maily a stránky tříd. Mohou se tak podílet na přípravě dětí do školy, mít o ní přehled a kontrolu.

Velkou pozornost věnujeme výuce češtiny, matematiky, cizích jazyků a informatiky. Angličtina je zařazena pravidelně do rozvrhu od 3. ročníku, dětem z 1. a 2. ročníku nabízíme anglickou přípravku. Na přijímací zkoušky na střední školy připravujeme zájemce nejen při běžné výuce, ale i v speciálních seminářích. Připravujeme pro ně několikeré přijímací zkoušky na nečisto. Druhý cizí jazyk, německý, se vyučuje od 7. třídy. Informatiku vyučujeme mezi prvními školami v novém schématu. Na druhém stupni jsme přidali dvě hodiny tak, aby se informatika vyučovala ve všech ročnících, a zásadním způsobem jsme upravili obsah předmětu. Žáci se učí základy programování v jazyce Scratch, seznamují se ze zásadami bezpečnosti na internetu a na sociálních sítích, učí se základy robotiky. K tomu využíváme moderní pomůcky: Ozoboty, programovatelné Lego, programovatelnou kartu Microbit apod.

V případě distanční výuky fungujeme v prostředí MS TEAMS.

Počet žáků ve třídě je v průměru 17, což umožňuje individuální přístup v práci s dětmi. Naši žáci dosahují dobrých výsledků v soutěžích i olympiádách. Organizujeme projektové dny pro děti i rodiče, komunitní akce, poskytujeme mimoškolní aktivity. Zaměření na výkon pro nás však není jediným cílem. Snažíme se o vytvoření dobrého klimatu tříd, školy, o vzájemné partnerské vztahy, klidné, bezpečné, přátelské prostředí. Velkou pozornost věnujeme i fyzickému rozvoji dětí.

Naši jídelnu vede zkušená nutriční terapeutka, dětem nabízíme kromě obědů i zdravé a vyvážené svačiny.

Odborně a efektivně pracujeme s děti s podpůrnými opatřeními v rámci inkluze. Aktuálně u nás působí 4 asistenti pedagoga vedení výchovnou poradkyní.

Denně nabízíme dětem možnost realizace v různorodých kroužcích. Jejich přehled najdete na webových stránkách školy.

S dětmi pracujeme v čistých, světlých třídách a odborných učebnách, které jsou vybaveny na vysoké úrovni. V roce 2021 byla ukončena kompletní rekonstrukce historické budovy, vznikla moderní skříňková šatna, nová dílna pro výuku pracovních činností a podporu řemeslných dovedností i tvorbu keramiky. Zařízena byla nová učebna přírodovědných předmětů s laboratorní částí, učebna informatiky a v podkrovní multimediální učebna využívaná nejen pro výuku, ale i k společným setkáním. K výuce tělesné výchovy využíváme sokolovnu, která prošla loni rekonstrukcí, a tři hřiště. Máme venkovní učebnu na školní zahradě.

Garantem kvality tělesné výchovy je u nás stříbrná mistryně světa, zlatá mistryně Evropy a olympionička v basketbalu Mgr. Markéta Bednářová. V letošním školní roce jsme se připojili k výzvě ČŠI Aktivní škola.

Součástí naší školy je mateřská škola, která je kladně hodnocena, stejně jako ZŠ, rodiči i školní inspekcí.

Spolupracujeme s partnerskou školou v Polsku, s dětmi se snažíme vyjíždět i do zahraničí, byli jsme na týdenním pobytu v Londýně, na exkurzích ve Vídni a Drážďanech. Seznamte se podrobně s naší činností na www.zspolnicka.cz a facebookovém profilu zsamspolnicka.

Zveme Vás srdečně do naší otevřené školy 6. března 2024 od 7:30 do 17 hodin. Můžete navštívit výuku v jednotlivých třídách a seznámit se s prostředím i s pedagogy.

Na shledanou se těší za všechny zaměstnance

Romana Chlubnová, ředitelka ZŠ a MŠ Polnička

Mgr. Romana Chlubnová